O nasJesteśmy domową hodowlą akit japońskich zlokalizowaną na obrzeżach Gdyni. Należymy do ZKWP i międzynarodowej organizacji kynologicznej FCI. Nasza przygoda z akitami rozpoczęła się bardzo przypadkowo. Nasz syn Mateusz pewnego wieczoru włączył nam film ” Mój przyjaciel Hachiko ” (ang. Hachi: A Dog’s Tale ). Dwa lata wcześniej odeszła nasza 15-letnia ukochana sunia rasy owczarek niemiecki i nie chcieliśmy już więcej żadnego psa, za bardzo przeżylismy jej chorobę i cierpienie. Szczególnie przeciwny temu był mój mąż :-). Film wzruszył nas bardzo, a Ja zapragnęłam właśnie tego psa. Zapragnęłam tak bardzo, że po dwóch miesiącach, w grudniu 2011 roku, powitalismy w domu naszą upragnioną akitę.

Oczywiście wcześniej zapoznałam się w internecie z opisem rasy, cechami charakteru i wszystkimi za i przeciw. Zadzwoniłam również do kilku hodowli, z których hodowcy szczerze opowiedzieli mi o rasie. No cóż, im bardziej drążyłam temat tym bardziej wiedziałam, że to pies dla mnie. Oczywiście z założenia szukaliśmy hodowli zrzeszonych w ZKWP i FCI, chcieliśmy aby nasz pies miał udokumentowane pochodzenie i był po zdrowych rodzicach.

Zdecydowalismy się na hodowlę Olgi, która obdarzyła nas zaufaniem i sprzedała nam sunię – Ichigo Aka Go ( jap.czerwona truskawka ). Bardzo przejęłam się posiadaniem akity oraz ciążącym na mnie zobowiązaniu dobrego jej wychowania. Dlatego od razu zapisałam się z Ichi do psiego przedszkola i była to bardzo dobra decyzja. Ichi miała okazję przejść pełną socjalizację oraz nauczyć podstawowych zasad posłuszeństwa.

Aktualnie posiadamy już 4 akity : 2 chłopaków i 2 dziewczyny. Nasze psy są ututyłowanymi psami w Polsce i za granicą, są godnymi przedstawicielami swojej rasy z których jesteśmy bardzo dumni. Tworzą stado, które codziennie uczy mnie swoich zachowań i hierarchii. Uwielbiam ich obserwować i fotografować, to moja nowa miłość i pasja. Swoje psy chowamy bardzo domowo, mieszkają z nami i przebywają na codzień, są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny w skład której wchodzą jeszcze 2 koty: Kaśka i Zenek.

Jeżeli myślisz o zakupie akity zadzwoń lub napisz maila, chętnie podzielę się swoją wiedzą ( akita.japonska@wp.pl ).