Jesteśmy domową hodowlą akit japońskich zlokalizowaną na Pomorzu w okolicach Pucka. Nasza przygoda z akitami rozpoczęła się bardzo przypadkowo. Wspólnie z całą rodziną obejrzeliśmy film ” Mój przyjaciel Hachiko ” (ang. Hachi: A Dog’s Tale ). Film wzruszył nas bardzo, a córka Martynka od tego momentu miała tylko jedno marzenie, pragnęła takiego psa jak w filmie. To marzenie spełniło się w dniu jej 9 urodzin, kiedy otrzymała swojego pierwszego psa Hay Done.

Oczywiście z założenia szukaliśmy hodowli zrzeszonych w ZKWP i FCI, chcieliśmy aby nasz pies miał udokumentowane pochodzenie i był po zdrowych rodzicach. Od tego momentu nasze życie nabrało innych barw, pies stał się w bardzo szybkim czasie najlepszym przyjacielem i nie wyobrażaliśmy sobie domu bez niego. Stał się częścią rodziny. Miłość do psa i tej rasy spowodowała chęć posiadania kolejnego psa. W ciagu ostatnich 7 lat dołączyły do naszej rodziny 4 suczki i 1 samiec, które są dla nas powodem do dumy. Nasze psy socjalizujemy poprzez psie przedszkole, uczymy je podstawowych zasad posłuszeństwa. Często jesteśmy bywalcami wystaw Związku Kynologicznego w Polsce. Ogromną radość odczuwamy, gdy nasze akity zdobywają zwycięstwo. Nasze psy są nie tylko Championami Polski, ale również zdobywają takie tytuły jak: Zwycięzca Polski 2019. Hodowla Azuma No Inu dba o najwyższe standardy dlatego jesteśmy pod stałą kontrolą weterynaryjną, psiaki przebadane są pod kątem dysplazji i chorób oczu.

Dziś wiemy, że był to idealny wybór dla naszej rodziny, nie wyobrażamy sobie życia bez naszych akitek.

Nasze psy są godnymi przedstawicielami swojej rasy z których jesteśmy bardzo dumni. Tworzą stado, które codziennie uczy nas swoich zachowań i hierarchii. Nasze psy chowamy bardzo domowo, mieszkają i przebywają z nami na codzień, są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny.

Jeżeli myślisz o zakupie akity zadzwoń lub napisz maila, chętnie podzielę się swoją wiedzą ( akita.azumanoinu@gmail.com ).